dr Beata Pieczyńska

+48 608 096 235

od poniedziałku
do piątku
w godzinach 11:00-13:00

Nie ma takiej choroby, na którą natura nie znalazłaby lekarstwa.

Ziołolecznictwo

Nie ma takiej choroby, na którą natura nie wymyśliłaby lekarstwa w postaci ziół. Mimo, że obecnie mamy do dyspozycji ogromną ilość środków farmakologicznych, istnieje szerokie grono zwolenników ziołolecznictwa. Zioła działają w sposób łagodny, właściwie dobrane są dobrze tolerowane przez organizm człowieka i nie wywołują skutków ubocznych. Ponieważ ekologia jest bardzo ważnym elementem dzisiejszego świata, coraz więcej osób sięga po zioła. Zioła w postaci naparów, wywarów, kropli, okładów czy też tabletek potrafią pomóc przy wielu dolegliwościach i schorzeniach.

Działanie ziół

Na całym świecie istnieje ponad 20 tysięcy rodzajów roślin, które są używane w celach medycznych. Zioła są przede wszystkim łagodne i bezpieczne, także dla dzieci. Nie gromadzą się w organizmie, nie niszczą delikatnej flory bakteryjnej i bardzo rzadko wywołują skutki uboczne.

Terapia

Istnieje wiele rodzajów ziół: ogrzewające, wychłądzające, odżywcze, przeciwzapalne itp. Ważnym podkreślenia jest fakt, że dane zioło dla jednej osoby będzie pomocne, a dla innej szkodliwe. Oznacza to, że źle skomponowana mieszanka ziołowa może zaszkodzić. Istotą ziołolecznictwa jest wiedza nie tylk na temat samych właściwości ziół, ale też na temat tego, jak często je podawać i o jakiej porze dnia. Istnieją zioła, które można przyjmować tylko rano lub tylko wieczorem.