dr Beata Pieczyńska

+48 608 096 235

od poniedziałku
do piątku
w godzinach 11:00-13:00

Nie ma takiej choroby, na którą natura nie znalazłaby lekarstwa.

O wizycie

Najważniejsze w Medycynie Chińskiej jest dla mnie postrzeganie organizmu ludzkiego jako całości, w której wszystko jest połączone. Tylko patrząc w ten sposób możemy odkryć prawdziwe źródło problemu i zacząć szukać metod doprowadzenia organizmu do stanu równowagi.

Wpływ na równowagę organizmu i dobre samopoczucie mają nasze codzienne nawyki, dieta, higiena snu, ilość stresu, ilość ruchu. Na wszystko to zwracam uwagę podczas wywiadu z Pacjentem. Dodatkowo czerpię informacje z ciała – z badania pulsu, obserwacji twarzy, dłoni oraz – szczególnie ważnego w medycynie chińskiej – języka, z którego można wyczytać bardzo wiele o stanie naszego organizmu. Wszystko to, by móc przedstawić Pacjentom, co konkretnie należy zmienić.

W swojej praktyce opieram się głównie na ziołolecznictwie. Proponuję odpowiednio dobrane mieszanki ziół oraz dopasowane probiotyki, prebiotyki, preparaty chińskie i suplementy diety. Dużą część terapii stanowią zalecenia dietetyczne. W zależności od potrzeb w ramach wizyty wykonuję również miejscowe masaże kamieniem GuaSha, wykorzystuję medi-taping, akupunkturę, bańki chińskie (bezogniowe) lub moksę.

Aby dojść do pełni zdrowia należy przeważnie po kolei rozwiązać kilka mniejszych problemów. Dlatego kuracje ziołami wymagają dłuższego okresu stosowania, a kolejne etapy wprowadzane są stopniowo. Dobrze jest uzbroić się w cierpliwość i konsekwencję, ale cel – zdrowie i dobre samopoczucie – jest tego jak najbardziej wart i wierzę, że każdy z nas może go osiągnąć.