Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo

Akupunktura

Akupunktura

Hirudoterapia

Hirudoterapia

Ziołolecznictwo

 

ziololecznictwoNie ma takiej choroby, na którą natura nie wymyśliłaby lekarstwa w postaci ziół. Mimo, że obecnie mamy do dyspozycji ogromną ilość środków farmakologicznych, istnieje szerokie grono zwolenników ziołolecznictwa. Zioła działają w sposób łagodny, właściwie dobrane są dobrze tolerowane przez organizm człowieka i nie wywołują skutków ubocznych. Ponieważ ekologia jest bardzo ważnym elementem dzisiejszego świata, coraz więcej osób sięga po zioła. Zioła w postaci naparów, wywarów, kropli, okładów czy też tabletek potrafią pomóc przy wielu dolegliwościach i schorzeniach.

 

Działanie ziół

Na całym świecie istnieje ponad 20 tysięcy rodzajów roślin, które są używane w celach medycznych. Zioła są przede wszystkim łagodne i bezpieczne, także dla dzieci. Nie gromadzą się w organizmie, nie niszczą delikatnej flory bakteryjnej i bardzo rzadko wywołują skutki uboczne.

 

Terapia

Istnieje wiele rodzajów ziół: ogrzewające, wychłądzające, odżywcze, przeciwzapalne itp. Ważnym podkreślenia jest fakt, że dane zioło dla jednej osoby będzie pomocne, a dla innej szkodliwe. Oznacza to, że źle skomponowana mieszanka ziołowa może zaszkodzić. Istotą ziołolecznictwa jest wiedza nie tylk na temat samych właściwości ziół, ale też na temat tego, jak często je podawać i o jakiej porze dnia. Istnieją zioła, które można przyjmować tylko rano lub tylko wieczorem. 

 

Tradycyjna Medycyna Chińska

 

Medycyna chińska to jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie. Od kilku tysięcy lat skutecznie nie tylko leczy, ale jest również znakomitą metodą profilaktyki zdrowotnej. Lekarzom w dawnych Chinach płacono właśnie za to, by nie być chorym! Dawna, klasyczna medycyna chińska, jak i jej uwspółcześniona wersja znana jako tradycyjna medycyna chińska (TMC), wywodzą się z filozofii taoistycznej – operują więc własnym systemem terminologii, który należy poznać by je właściwie rozumieć.

Podstawą zdrowia oraz właściwej terapii w medycynie chińskiej jest harmonizowanie przepływów energii w narządach i całym organizmie. Człowiek postrzegany jest jako całość psycho-fizyczna w stałej relacji ze środowiskiem. Medycyna chińska nie zajmuje się jednostkami chorobowymi chorych narządów, lecz poszukuje faktycznych przyczyn. Opiera się na precyzyjnej diagnostyce. Podstawą terapii są receptury ziołowe, odpowiedni sposób przygotowywania pożywienia i dieta (tworzona dla danej osoby, z uwzględnieniem pogody i pory roku), akupunktura oraz różne techniki masażu. Bardzo ważny jest też ruch – stąd taka popularność ćwiczeń Tai-Chi i Qi-Gong.

Medycyna chińska jest przepojona logiką. Stanowi kopalnię wiedzy o przyczynach chorób i metodach przywracania zdrowia. Nacechowana jest głębokim zrozumieniem człowieka jako istoty czującej i myślącej. Język jakim się posługuje medycyna chińska jest symboliczny, ale każdy symbol - przez swoją prostotę - jest zrozumiały. Zasady leczenia wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej są uniwersalne i niezależne od rasy, czy szerokości geograficznej, ponieważ oparte są na niezmiennych i wspólnych dla wszystkich regułach rządzących prawami przyrody. Metody, którymi się posługuje, z powodzeniem stosowane są od wielu lat na całym świecie.Celem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest doprowadzenie do możliwie najpełniejszej równowagi i harmonii energetycznej człowieka, tak aby organizm bez przeszkód odzyskał swój naturalny stan - ZDROWIE.

 

Kontakt

tel. +48 608 096 235   |   e-mail: beata@twojamoc.pl