Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo

Akupunktura

Akupunktura

Hirudoterapia

Hirudoterapia

Moxa, świecowanie uszu

 

Moxa

Moxa jest rodzajem terapii opartej na zastosowaniu ciepła na punktach akupunkturowych. Głównym składnikiem moxy są sproszkowane liście piołunu, często wzbogacone mieszanką ziół, które są wchłaniane przez skórę. Zadaniem moxy jest ogrzanie punktów akupunkturowych, dzięki czemu likwiduje zastoje energii, ogrzewa krew i wzmacnia narządy. Moxa jest skuteczna przy wielu dolegliwościach. Daje świetne rezultaty w walce z przewlekłym bólem, stosowana jest przy wychłodzeniu i w stanach przemęczenia.

 

Moxę pali się na kilka sposobów: w postaci cygar, które umieszczane są blisko powierzchni skóry, w postaci stożków stawianych na plastrach imbiru, w postaci fragmentów cygar wbijanych na igły akupunkturowe (tzw. gorące igły) w postaci specjalnych koszyczków.

 

 

Świecowanie

Świecowanie jest zabiegiem opartym na tzw. efekcie komina. Dzięki ciepłu, wytwarzanemu w trakcie spalania się świecy w kanale ucha, podobnie jak w przewodzie kominowym, ogrzane powietrze wraz z zanieczyszczeniami jest "wysysane" ku górze. Resztki woskowiny, niekiedy stwardniałe oraz pozostałości ropnych wydzielin gromadzą się w niespalonej części świecy. Wszystko to sprawia, że ucho jest lepiej ukrwione, natomiast ciśnienie powietrza w kanałach uszno-zatokowych zostaje wyrównane.

 

Świecowanie stosowane jest przy problemach laryngologicznych. Działa przy stanach zapalnych ucha (bez ropnych wycieków), szumach w uszach, niedosłuchu, zapaleniu zatok, migrenach oraz bólach głowy związanych z nadciśnieniem. Pomaga kobietom w okresie klimakterium, a także osobom zestresowanym i cierpiącym na bezsenność.

 

Tradycyjna Medycyna Chińska

 

Medycyna chińska to jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie. Od kilku tysięcy lat skutecznie nie tylko leczy, ale jest również znakomitą metodą profilaktyki zdrowotnej. Lekarzom w dawnych Chinach płacono właśnie za to, by nie być chorym! Dawna, klasyczna medycyna chińska, jak i jej uwspółcześniona wersja znana jako tradycyjna medycyna chińska (TMC), wywodzą się z filozofii taoistycznej – operują więc własnym systemem terminologii, który należy poznać by je właściwie rozumieć.

Podstawą zdrowia oraz właściwej terapii w medycynie chińskiej jest harmonizowanie przepływów energii w narządach i całym organizmie. Człowiek postrzegany jest jako całość psycho-fizyczna w stałej relacji ze środowiskiem. Medycyna chińska nie zajmuje się jednostkami chorobowymi chorych narządów, lecz poszukuje faktycznych przyczyn. Opiera się na precyzyjnej diagnostyce. Podstawą terapii są receptury ziołowe, odpowiedni sposób przygotowywania pożywienia i dieta (tworzona dla danej osoby, z uwzględnieniem pogody i pory roku), akupunktura oraz różne techniki masażu. Bardzo ważny jest też ruch – stąd taka popularność ćwiczeń Tai-Chi i Qi-Gong.

Medycyna chińska jest przepojona logiką. Stanowi kopalnię wiedzy o przyczynach chorób i metodach przywracania zdrowia. Nacechowana jest głębokim zrozumieniem człowieka jako istoty czującej i myślącej. Język jakim się posługuje medycyna chińska jest symboliczny, ale każdy symbol - przez swoją prostotę - jest zrozumiały. Zasady leczenia wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej są uniwersalne i niezależne od rasy, czy szerokości geograficznej, ponieważ oparte są na niezmiennych i wspólnych dla wszystkich regułach rządzących prawami przyrody. Metody, którymi się posługuje, z powodzeniem stosowane są od wielu lat na całym świecie.Celem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest doprowadzenie do możliwie najpełniejszej równowagi i harmonii energetycznej człowieka, tak aby organizm bez przeszkód odzyskał swój naturalny stan - ZDROWIE.

 

Kontakt

tel. +48 608 096 235   |   e-mail: beata@twojamoc.pl