Ziołolecznictwo

Ziołolecznictwo

Akupunktura

Akupunktura

Hirudoterapia

Hirudoterapia

Medi-Taping - plastry lecznicze

 

Medi-Tape to taśma z elastycznej bawełny,  pokryta naturalnym klejem akrylowym w taki sposób, że zachowuje właściwość „oddychania”. Pozwala to nosić naklejoną taśmę przez wiele dni, nawet do dwóch tygodni. Ponieważ taśma jest odporna na działanie wody, można bez obaw kąpać się lub myć pod prysznicem.

 

Dzięki specjalnej technice nakładania, taśma podnosi sklejoną strukturę skóry i pozwala na przepływ energii, co poprawia funkcjonowanie krążenia w tętnicach i żyłach. Przylepianie plastrów leczniczych wzdłuż przebiegu meridianów i punktów akupunkturowych powoduje efekt poprawienia krążenia energii w ciele. Poprzez lekkie „podniesienie” skóry zmienia się też ciśnienie i podciśnienie w tkance łącznej. Medi-Taping to terapia zwalczająca ból. Pozwala wzmocnić mięśnie i odciążć stawy. Wpływa na układ nerwowy oraz układ krążenia. W przypadku obrzęków limfatycznych metoda Medi-Taping powoduje redukcję napięcia i poprawę przepływu chłonki. Daje również dobre wyniki w terapii na celulitis i rozstępy.

 

Kolory leczniczych plastrów mają odpowiedniki w różnych żywiołach.

 

 

 

Tradycyjna Medycyna Chińska

 

Medycyna chińska to jeden z najstarszych systemów medycznych na świecie. Od kilku tysięcy lat skutecznie nie tylko leczy, ale jest również znakomitą metodą profilaktyki zdrowotnej. Lekarzom w dawnych Chinach płacono właśnie za to, by nie być chorym! Dawna, klasyczna medycyna chińska, jak i jej uwspółcześniona wersja znana jako tradycyjna medycyna chińska (TMC), wywodzą się z filozofii taoistycznej – operują więc własnym systemem terminologii, który należy poznać by je właściwie rozumieć.

Podstawą zdrowia oraz właściwej terapii w medycynie chińskiej jest harmonizowanie przepływów energii w narządach i całym organizmie. Człowiek postrzegany jest jako całość psycho-fizyczna w stałej relacji ze środowiskiem. Medycyna chińska nie zajmuje się jednostkami chorobowymi chorych narządów, lecz poszukuje faktycznych przyczyn. Opiera się na precyzyjnej diagnostyce. Podstawą terapii są receptury ziołowe, odpowiedni sposób przygotowywania pożywienia i dieta (tworzona dla danej osoby, z uwzględnieniem pogody i pory roku), akupunktura oraz różne techniki masażu. Bardzo ważny jest też ruch – stąd taka popularność ćwiczeń Tai-Chi i Qi-Gong.

Medycyna chińska jest przepojona logiką. Stanowi kopalnię wiedzy o przyczynach chorób i metodach przywracania zdrowia. Nacechowana jest głębokim zrozumieniem człowieka jako istoty czującej i myślącej. Język jakim się posługuje medycyna chińska jest symboliczny, ale każdy symbol - przez swoją prostotę - jest zrozumiały. Zasady leczenia wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej są uniwersalne i niezależne od rasy, czy szerokości geograficznej, ponieważ oparte są na niezmiennych i wspólnych dla wszystkich regułach rządzących prawami przyrody. Metody, którymi się posługuje, z powodzeniem stosowane są od wielu lat na całym świecie.Celem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jest doprowadzenie do możliwie najpełniejszej równowagi i harmonii energetycznej człowieka, tak aby organizm bez przeszkód odzyskał swój naturalny stan - ZDROWIE.

 

Kontakt

tel. +48 608 096 235   |   e-mail: beata@twojamoc.pl